Vishay VS-80APS12-M3
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 80A, 1200V V(RRM), Silicon, TO-247AC
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay VS-80APS12-M3.
IHS
Datasheet6 pagesIl y a 6 ans
ODG (Origin Data Global)
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-49.83%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
26,885
Authorized Distributors
6
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
TO-247-3
TO-247-3
Forward Voltage
1.17 V
1.17 V
Reverse Voltage (DC)
Average Rectified Current
80 A
80 A
Max Reverse Leakage Current
Reverse Recovery Time
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2012-04-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 60A, 400V V(RRM), Silicon, TO-247AC
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 60A, 300V V(RRM), Silicon, TO-247AC
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 60A, 200V V(RRM), Silicon, TO-247AC
MicrochipAPT60S20B2CTG
DIODE ARRAY SCHOTTKY 200V TMAX / Diode Schottky 200V 75A 3-Pin(3+Tab) T-MAX Tube
STMicroelectronicsSTTH50W03CW
Rectifier Diode, 1 Phase, 2 Element, 300V V(RRM), Silicon, TO-247
Rectifier Diode, Avalanche, 1 Phase, 2 Element, 15A, 600V V(RRM), Silicon, TO-247AB
Descriptions
Descriptions de Vishay VS-80APS12-M3 fournies par ses distributeurs.
Diode Standard Recovery Rectifier 800V 80A 3-Pin TO-247AC Tube
DIODE GEN PURP 1.2KV 80A TO247AC / Diode Standard 1200 V 80A Through Hole TO-247AC
DIODE GEN PURP 1.2KV 80A TO247AC
DIODE STANDARD 1200V 80A TO247AC
1.2KV 1.5KA 100¦ÌA 80A anode TO-247AC 24.99mm