Vishay VS-60EPU04PBF
Rectifier Diode Switching 400V 60A 60ns 2-Pin(2+Tab) TO-247AC Modified Tube
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay VS-60EPU04PBF.
Newark
Datasheet9 pagesIl y a 10 ans
Datasheet9 pagesIl y a 11 ans
Datasheet9 pagesIl y a 13 ans
Datasheet9 pagesIl y a 14 ans
Datasheet7 pagesIl y a 15 ans
Datasheet9 pagesIl y a 10 ans
Datasheet9 pagesIl y a 12 ans
Farnell
element14
RS (Formerly Allied Electronics)
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
14,451
Authorized Distributors
1
Mount
Radial, Through Hole
Through Hole
Case/Package
TO-247-2
TO-247-2
Forward Voltage
1.03 V
1.25 V
Reverse Voltage (DC)
Average Rectified Current
60 A
60 A
Max Reverse Leakage Current
Reverse Recovery Time
60 ns
60 ns
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Rectifier Diode, Single, 300 V, 30 A, 1.25 V, 55 ns, 300 A
Diode Ultra Fast Recovery Rectifier 300V 30A 2-Pin TO-247
FAST DIODE, 40A, 600V, TO-247AC; Diode Type:Soft Recovery; Diode Configuration:S
Rectifier Diode, Avalanche, 1 Phase, 1 Element, 50A, 600V V(RRM), Silicon Nitride, TO-247AB
MicrochipAPT100S20BG
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 120A, 200V V(RRM), Silicon, TO-247
MicrochipAPT60D60BG
Rectifier Diode Switching 600V 60A 130ns 2-Pin(2+Tab) TO-247 Tube / DIODE GEN PURP 600V 60A TO247
Descriptions
Descriptions de Vishay VS-60EPU04PBF fournies par ses distributeurs.
60 A FRED PT ULTRAFAST SOFT RECOVERY DIODE Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 60A, 400V V(RRM), Silicon
FAST DIODE, 60A, 400V, TO-247AC; Diode T; FAST DIODE, 60A, 400V, TO-247AC; Diode Type:Fast Recovery; Diode Configuration:Single; Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max:400V; Forward Current If(AV):60A; Forward Voltage VF Max:1.25V; Reverse Recovery Time trr Max:50ns; MSL:-