Vishay VS-25TTS12S-M3
Silicon Controlled Rectifier, 25A I(T)RMS, 1200V V(DRM), 1200V V(RRM), 1 Element, TO-263AB
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay VS-25TTS12S-M3.
IHS
Datasheet8 pagesIl y a 4 ans
Farnell
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.79%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
96,736
Authorized Distributors
6
RMS Current (Irms)
25 A
25 A
25 A
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm)
1.2 kV
1.2 kV
1.2 kV
Hold Current
150 mA
150 mA
150 mA
Leakage Current
Max Operating Temperature
125 °C
125 °C
125 °C
Min Operating Temperature
-40 °C
-40 °C
-40 °C
Case/Package
TO-263-3
TO-263-3
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Forward Voltage
Peak Non-Repetitive Surge Current
Descriptions
Descriptions de Vishay VS-25TTS12S-M3 fournies par ses distributeurs.
SCR Diode 1200V 25A(RMS) 350A 3-Pin(2+Tab) D2PAK Tube
150mA 45mA 1.2kV 1 unidirectional thyristor TO-263AB Thyristors (SCR)/Modules ROHS
SCR 1.2kV 25A Standard Recovery Surface Mount TO-263AB (D²PAK)
Thyristor, 1.2Kv, 16A, To-263Ab Rohs Compliant: Yes |Vishay VS-25TTS12S-M3
THYRISTOR, 1.2KV, 16A, TO-263AB;
Vishay , 16A, , D2PAK (TO-263), Vrrm=1200V
45mA 25A One-way thyristor TO-263AB TRIACs ROHS