Vishay VS-15ETH06S-M3
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 15A, 600V V(RRM), Silicon, TO-263AB
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay VS-15ETH06S-M3.
Newark
Datasheet8 pagesIl y a 4 ans
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-43.87%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Stock
41,946
Forward Voltage
2.2 V
2.1 V
2.1 V
Reverse Recovery Time
35 ns
30 ns
30 ns
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2018-01-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions de Vishay VS-15ETH06S-M3 fournies par ses distributeurs.
Diode Hyper Fast Recovery Rectifier 600V 15A 3-Pin TO-263AB Tube
Avnet Japan
600V 120A 35ns 50¦ÌA 15A D2PAK,TO-263AB
Hyperfast Rectifier, 15 A FRED Pt
TO-263AB Diodes - Fast Recovery Rectifiers ROHS
DIODE STANDARD 600V 15A TO263AB
DIODE GEN PURP 600V 15A TO263AB
Rectifier, Single, 15A, 600V, To-263Ab; Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max:600V; Forward Current If(Av):15A; Diode Configuration:Single; Forward Voltage Vf Max:2.2V; Reverse Recovery Time Trr Max:35Ns; Forward Surge Current Ifsm Rohs Compliant: Yes |Vishay VS-15ETH06S-M3