Vishay VS-15ETH03-M3
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 15A, 300V V(RRM), Silicon, TO-220AC
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay VS-15ETH03-M3.
Newark
Datasheet7 pagesIl y a 4 ans
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.37%
Pièces de rechange
Ce composant
Stock
30,968
Mount
Through Hole
Case/Package
TO-220-2
Forward Voltage
1.25 V
1 V
Reverse Voltage (DC)
Average Rectified Current
15 A
Max Reverse Leakage Current
Reverse Recovery Time
40 ns
40 ns
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2018-01-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions de Vishay VS-15ETH03-M3 fournies par ses distributeurs.
Rectifier Diode Switching 300V 15A 40ns 2-Pin(2+Tab) TO-220AC Tube
1.25V@15A 40ns 15A 300V TO-220-2 Fast Recovery / High Efficiency Diodes ROHS
Rectifier, Single, 15A, 300V, To-220Ac; Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max:300V; Forward Current If(Av):15A; Diode Configuration:Single; Forward Voltage Vf Max:1.25V; Reverse Recovery Time Trr Max:40Ns; Forward Surge Current Ifsm Rohs Compliant: Yes |Vishay VS-15ETH03-M3