Vishay TZX16C-TR
Zener Diode Single 16.7V 2% 45Ohm 500mW Automotive 2-Pin DO-35 T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay TZX16C-TR.
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 7 ans
RS (Formerly Allied Electronics)
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
99,095
Authorized Distributors
4
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Zener Voltage
16 V
14 V
14 V
Tolerance
Power Dissipation
500 mW
500 mW
500 mW
Impedance
45 Ω
35 Ω
35 Ω
Max Reverse Leakage Current
1 µA
1 µA
Forward Voltage
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2000-08-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
VishayTZX16B-TR
Zener Diode, 16V V(Z), 2.48%, 0.5W, Silicon, Unidirectional, DO-35
VishayTZX16A-TR
Zener Diode, 16V V(Z), 1.92%, 0.5W, Silicon, Unidirectional, DO-35
Zener Diodes 16 Volt 0.5W 5%
onsemi1N6005B
Bulk ±5% Through Hole ZENER DIODE Zener Diode 1.2V @ 200mA 100nA @ 12V 500mW 16V
BZX79C Series 500 mW 18 V Through Hole Zener Diode - DO-35
onsemiBZX55C16
Bulk ±6% Through Hole Single Zener Diode 1.3V @ 100mA 100nA @ 12V 500mW 16V
Descriptions
Descriptions de Vishay TZX16C-TR fournies par ses distributeurs.
Zener Diode, 16V V(Z), 2.4%, 0.5W, Silicon, Unidirectional, DO-35
Zener Diodes 16 Volt 0.5W 2%