Vishay T93XB105KT20
Trimmer, Cermet, 0.06W, 1e+06ohm, 250V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 21 Turn(s)
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay T93XB105KT20.
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 8 ans
Farnell
Mouser
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.96%
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
5,321
Authorized Distributors
3
Resistance
1 MΩ
1 MΩ
Mount
PCB, Through Hole
Through Hole
Case/Package
Termination
Pin
Pin
Number of Turns
21
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
60 mW
63 mW
Composition
Cermet
Cermet
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2009-09-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Pièces détachées
Cermet Not Linear TRIMMER Trimmer Potentiometer ±10% 7560deg 500mW 70C
TT Electronics67WR1MEGLF
Trimmer, Cermet, 0.5W, 1000000ohm, 200V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 20 Turn(s)
TRIMMER; CERMET; 1.0 M OHM; 21 TURN; 1/2W | Spectrol / Sfernice / Vishay T93YA105KT20
TT Electronics67YR1MEGLF
TT Electronics68XR1MEGLF
Potentiometer, Cermet, 0.5W, 200V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 20 Turn(s)
Descriptions
Descriptions de Vishay T93XB105KT20 fournies par ses distributeurs.
Trimmer Resistors - Through Hole 3/8" SQ H/ADJ 1M
Multi-Turn Trimmers/Potentiometers 3/8 SQ H/ADJ 1M
TRIMMER 1M OHM 0.06W PC PIN SIDE
1M¦¸ ¡À10% 60mW ¡À100ppm/¡æ 250V 9.8mm
TRIMMER, 22 TURN 1M TRIMMER, 22 TURN 1M; RESISTORS ELEMENT TYPE:VARIABLE ROTARY CERMET; RESISTANCE, TRACK:1MR; SERIES:T93XB; POWER RATING:0.5W; CASE STYLE:PCB MOUNT; TEMP, OP. MAX:155(DEGREE C); TEMP, OP. MIN:-55(DEGREE C); TEMP. ;ROHS COMPLIANT: YES
TRIMMER, 22 TURN 1M; Track Resistance:1Mohm; No. of Turns:22; Resistance Tolerance:± 10%; Series:T93XB; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Power Rating:500mW; Potentiometer Mounting:Through Hole; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Adjustment Type:Horizontal; Contact Resistance Variation +:2%; End Resistance:1ohm; Full Power Rating Temperature:85°C; IP/NEMA Rating:IP67; Operating Temperature Max:155°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Package / Case:PCB Mount; Proof Voltage:1000V; Resistance:1Mohm; Resistor Element Material:Variable Rotary Cermet; Temperature Coeff. +:100ppm/°C; Temperature Coeff. -:100ppm/°C; Terminal Type:PCB Terminals; Termination Type:Radial Leaded; Tolerance +:10%; Tolerance -:10%; Track Taper:Linear; Voltage Rating:250V; Voltage Rating VDC:250V