Vishay T93XA504KT20
Trimmer, Cermet, 0.125W, 500000ohm, 250V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 21 Turn(s)
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay T93XA504KT20.
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 8 ans
element14 APAC
Future Electronics
Mouser
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.31%
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
6,083
Authorized Distributors
5
Resistance
500 kΩ
500 kΩ
Mount
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Termination
Pin
PCB
Number of Turns
21
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
125 mW
125 mW
Composition
Cermet
Cermet
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2006-10-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Pièces détachées
Trimmer, Cermet, 0.5W, 50ohm, 5V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 21 Turn(s)
TT Electronics67YR500KLF
Trimmer, Cermet, 0.5W, 500000ohm, 200V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 20 Turn(s)
TT Electronics68WR500KLF
Trimmer, Cermet, 0.5W, 500000ohm, 200V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 20 Turn(s), 3824
TT Electronics67WR500KLF
Descriptions
Descriptions de Vishay T93XA504KT20 fournies par ses distributeurs.
Res Cermet Trimmer 500K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 21(Elec)/23(Mech)Turns 2.2mm (11 X 5 X 9.8mm) Pin Thru-Hole Tube
Trimmer Resistors - Through Hole 3/8 SQ H/ADJ 500K
T93XA Square Multi-Turrn Trimmer 500K
RS APAC
Multi-Turn Trimmers/Potentiometers 3/8 SQ H/ADJ 500K
500K¦¸ ¡À10% 500mW ¡À100ppm/¡æ 250V 9.7mm*5mm*9.8mm
TRIMMER 500KOHM 0.5W PC PIN SIDE
TRIMMER 22 TURN 500K TRIMMER 22 TURN 500K; RESISTORS ELEMENT TYPE:VARIABLE ROTARY CERMET; RESISTANCE, TRACK:500KR; SERIES:T93XA; POWER RATING:0.5W; CASE STYLE:PCB MOUNT; TEMP, OP. MAX:155(DEGREE C); TEMP, OP. MIN:-55(DEGREE C); TEMP.;ROHS COMPLIANT: YES
TRIMMER 22 TURN 500K; Track Resistance:500kohm; No. of Turns:22; Resistance Tolerance:± 10%; Series:T93XA; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Power Rating:500mW; Potentiometer Mounting:Through Hole; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Adjustment Type:Horizontal; Contact Resistance Variation +:2%; End Resistance:1ohm; Full Power Rating Temperature:85°C; IP/NEMA Rating:IP67; Operating Temperature Max:155°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Package / Case:PCB Mount; Proof Voltage:1000V; Resistance:500kohm; Resistor Element Material:Variable Rotary Cermet; Temperature Coeff. +:100ppm/°C; Temperature Coeff. -:100ppm/°C; Terminal Type:PCB Terminals; Termination Type:Radial Leaded; Tolerance +:10%; Tolerance -:10%; Track Taper:Linear; Voltage Rating:250V; Voltage Rating VDC:250V