Vishay T55V157M6R3C0055
Cap Tant Solid 150uF 6.3V V CASE 20% (7.3 X 4.3 X 1.9mm) SMD 7343-20 0.055 Ohm 105°C T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay T55V157M6R3C0055.
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Stock
36,051
Authorized Distributors
6
Capacitance
150 µF
150 µF
150 µF
Case/Package
2917
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
ESR (Equivalent Series Resistance)
55 mΩ
18 mΩ
18 mΩ
Leakage Current
94.5 µA
94.5 µA
Descriptions
Descriptions de Vishay T55V157M6R3C0055 fournies par ses distributeurs.
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 150uF, Surface Mount, 2917
vPolyTan™ Polymer Surface-Mount Chip Capacitors, Molded Case, High Performance Type
CAP, TANTALUM POLYMER, 150UF, 6.3V, 2917;
Polymer SMD 150uF 6.3volts 20% V Case 55 Max. ESR
T55V157M6R3C0055 Rohs Compliant: Yes |Vishay T55V157M6R3C0055
150¦ÌF ¡À20% 6.3V 55m¦¸ 7343-20 7.3mm*4.3mm*4.3mm