Vishay T55B107M004C0045
T55 Series 100 uF ±20 % 4 V High Performance Solid Polymer Tantalum Capacitor
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay T55B107M004C0045.
IHS
Datasheet27 pagesIl y a 2 ans
element14 APAC
Farnell
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
15,002
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
1411
Voltage Rating (DC)
4 V
4 V
4 V
Tolerance
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
45 mΩ
70 mΩ
70 mΩ
Leakage Current
40 µA
40 µA
Dissipation Factor
10 %
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Pièces détachées
CAPACITOR;TANTALUM;CAP 100 UF;TOL 20%;VOL-RTG 4 VDC;SMT;3528-21;ESR 35 MOHMS
Cap Tant Solid 100uF 4V T CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.2mm) SMD 3528-12 0.07 Ohm 105°C T/R
CAPACITOR, TANTALUM SMD CONDUCTIVE POLYMER, KO-CAP, 100.UF 4V 20%
Cap Tant Solid 100uF 4V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 0.07 Ohm 105°C T/R
Descriptions
Descriptions de Vishay T55B107M004C0045 fournies par ses distributeurs.
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 4V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Surface Mount, 1411
CAPACITOR, TANTALUM, 100 UF, 20%, 4 VDC, SMT, 3528, ESR 0.045 OHMS
Tantalum Capacitor, 100Uf, 4V, Case B, Reel; Capacitance:100Μf; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage(Dc):4V; Manufacturer Size Code:B; Esr:0.045Ohm; Capacitor Case/Package:1411 [3528 Metric]; Product Length:3.5Mm; Qualification:- Rohs Compliant: Yes |Vishay T55B107M004C0045.