Vishay SMF10A-E3-08
ESD protection diodes / TVS diodes; VISHAY; SMF10A-E3-08; 17 V; 11.8 A; 10 V; 11.1 V
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay SMF10A-E3-08.
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 2 ans
Farnell
Newark
Future Electronics
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-24.32%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Polarity
Unidirectional
Unidirectional
Number of Unidirectional Channels
1
Number of Bidirectional Channels
Breakdown Voltage
11.7 V
11.7 V
11.7 V
Clamping Voltage
17 V
17 V
17 V
Peak Pulse Power
200 W
1 kW
1 kW
Peak Pulse Current
11.8 A
11.8 A
11.8 A
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2013-11-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
TVS DIODE 10VWM 17VC SMF / 17V Clamp 11.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-219AB (SMF)
Trans Voltage Suppressor Diode, 200W, 10V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon
LittelfuseSMF8.0A
ESD protection diodes / TVS diodes; LITTELFUSE; SMF8.0A; 13.6 V; 14.7 A; 8 V; 8.89 V - 9.83 V
Trans Voltage Suppressor Diode, 200W, 9V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-219AB
TVS DIODE 8VWM 13.6VC SOD123FL / 13.6V Clamp 14.7A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123FL
Trans Voltage Suppressor Diode, 200W, 9V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon
Descriptions
Descriptions de Vishay SMF10A-E3-08 fournies par ses distributeurs.
200W, 10V, ESD PROTECTION DIODE SMF
ESD Suppressor / TVS Diodes VRWM=10V VBR(min)=11.1V VC=17V@IPP=11.8A SMF
11.8A 17V 200W 11.1V 10V SMF ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
Trans Voltage Suppressor Diode, 200W, 10V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-219AB
1.5Kw,100V 5%,unidir,smc Tvs Rohs Compliant: Yes
Vishay TVS, 17V, , DO-219AB, 11.1V
DIODE, ESD PROTECTION, 10V, 562PF; Clamping Voltage Vc Max:17V; Diode Case Style:DO-219AB; No. of Pins:2Pins; Operating Voltage:10V; Power Dissipation Pd:1kW; Product Range:TRANSZORB SMCJ Series; Automotive Qualification Standard:-; SVHC:Lead (15-Jan-2019)