Vishay RWM06226801JA15E1
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 6800ohm, 350V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay RWM06226801JA15E1.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 8 ans
Newark
Farnell
element14
RS (Formerly Allied Electronics)
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Introduction Date2016-05-02
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
Pièces détachées
TE Connectivity / AMP3-1623750-3
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 6800ohm, 200V, 5% +/-Tol, 0, 60ppm/Cel, Through Hole Mount
Through Hole Resistor, Er Series, 6.8 Kohm, 3 W, 5%, 100 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 6800ohm, 260.7681V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 6800ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 6800ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Vishay RWM06226801JA15E1 fournies par ses distributeurs.
RESISTOR;WIREWOUND;RES 6.8 KILOHMS;PWR-RTG 7 W;TOL 5%;AXIAL;VITREOUS ENAMEL
Res Wirewound 6.8K Ohm 5% 7W ±75ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole
RESISTOR, WW 7W 5% 6K8; Resistance:6.8kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:6W; Voltage Rating:350V dc; Series:RWM; Temperature Coefficient:± 75ppm/°C; Resistor Element Type:Wirewound; Resistor Case Style:6 x 22; SVHC:No SVHC; Case Style:6 x 22; External Length / Height:18mm; Temperature Coeff. +:75ppm/°C; Temperature Coeff. -:75ppm/°C; Tolerance, +:5%; Tolerance, -:5%; Voltage Rating DC:350V; External Width:6.5mm; Max Operating Temperature:350°C; Min Temperature Operating:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +350°C; Power Rating at 25°C:7W