Vishay RWM062210R0JA15E1
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 10ohm, 350V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay RWM062210R0JA15E1.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 8 ans
Newark
Farnell
element14
RS (Formerly Allied Electronics)
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Introduction Date2016-05-02
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
TE ConnectivityER5810RJT
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 10ohm, 200V, 5% +/-Tol, 0, 60ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityER7410RJT
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 10ohm, 100V, 5% +/-Tol, 0, 60ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 10ohm, 120V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
VISHAY AC05000001009JAC00 Through Hole Resistor, 10 ohm, Axial Leaded, 5 W,5%, AC Series
VISHAY AC03000001009JAC00 Through Hole Resistor, 10 ohm, Axial Leaded, 3 W,5%, AC Series
Descriptions
Descriptions de Vishay RWM062210R0JA15E1 fournies par ses distributeurs.
WIREWOUND 10 OHM RESISTOR, PWR-RTG 7 W, TOL 5%, AXIAL, VITREOUS ENAMEL
Res Wirewound 10 Ohm 5% 7W ±75ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole
RESISTOR, WW 7W 5% 10R; Resistance:10ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:6W; Voltage Rating:350V dc; Series:RWM; Temperature Coefficient:± 75ppm/°C; Resistor Element Type:Wirewound; Resistor Case Style:6 x 22; SVHC:No SVHC; Case Style:6 x 22; External Length / Height:18mm; Temperature Coeff. +:75ppm/°C; Temperature Coeff. -:75ppm/°C; Tolerance, +:5%; Tolerance, -:5%; Voltage Rating DC:350V; External Width:6.5mm; Max Operating Temperature:350°C; Min Temperature Operating:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +350°C; Power Rating at 25°C:7W