Vishay RWM0410R500JR15E1
Res Wirewound 0.5 Ohm 5% 3W ±75ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole T/R
Fiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay RWM0410R500JR15E1.
Newark
Datasheet4 pagesIl y a 10 ans
Datasheet4 pagesIl y a 13 ans
Datasheet4 pagesIl y a 13 ans
Datasheet4 pagesIl y a 14 ans
Datasheet4 pagesIl y a 14 ans
Datasheet4 pagesIl y a 15 ans
Datasheet4 pagesIl y a 16 ans
Datasheet4 pagesIl y a 16 ans
Farnell
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces détachées
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 0.47ohm, 120V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
Res Wirewound 0.5 Ohm 5% 3W -80ppm/C to -10ppm/C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 0.47ohm, 1.3711V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE Connectivity3-1623714-7
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 0.47ohm, 5% +/-Tol, -80, 40ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP4-1623750-9
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 0.47ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Vishay RWM0410R500JR15E1 fournies par ses distributeurs.
RES, WIREWOUND, R5, 5%, 3W, AXIAL
RESISTOR, WW 3W 5% 0R50; Resistance:0.5ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:2.6W; Voltage Rating:120V dc; Series:RWM; Temperature Coefficient:± 75ppm/°C; Resistor Element Type:Wirewound; Resistor Case Style:4 x 10; SVHC:No SVHC; Case Style:4 x 10; External Length / Height:12mm; Temperature Coeff. -:75ppm/°C; Tempperature Coeff. +:75ppm/°C; Tolerance, +:5%; Tolerance, -:5%; Voltage Rating DC:120V; External Width:5.5mm; Max Operating Temperature:350°C; Min Temperature Operating:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +350°C; Power Rating at 25°C:3W