Vishay RWM0410R470JR15E1
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 0.47ohm, 120V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay RWM0410R470JR15E1.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 8 ans
Newark
element14
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2008-08-03
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2020-06-01
LTD Date2021-12-31
Pièces détachées
Res Wirewound 0.5 Ohm 5% 3W ±75ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole T/R
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 0.5ohm, 350V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 0.47ohm, 1.3711V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE Connectivity3-1623714-7
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 0.47ohm, 5% +/-Tol, -80, 40ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP4-1623750-9
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 0.47ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Vishay RWM0410R470JR15E1 fournies par ses distributeurs.
RESISTOR;WIREWOUND;RES 0.47 OHMS;PWR-RTG 3 W;TOL 5%;AXIAL;VITREOUS ENAMEL
Res Wirewound 0.47 Ohm 5% 3W ±75ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole T/R
RESISTOR, WW 3W 5% 0R47; Resistance:0.47ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:2.6W; Voltage Rating:120V dc; Series:RWM; Temperature Coefficient:± 75ppm/°C; Resistor Element Type:Wirewound; Resistor Case Style:4 x 10; SVHC:No SVHC; Case Style:4 x 10; External Length / Height:12mm; Temperature Coeff. +:75ppm/°C; Temperature Coeff. -:75ppm/°C; Tolerance, +:5%; Tolerance, -:5%; Voltage Rating DC:120V; External Width:5.5mm; Max Operating Temperature:350°C; Min Temperature Operating:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +350°C; Power Rating at 25°C:3W