Vishay RWM04101000JR15E1
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 100ohm, 120V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay RWM04101000JR15E1.
Newark
Datasheet4 pagesIl y a 8 ans
Datasheet4 pagesIl y a 16 ans
Datasheet4 pagesIl y a 10 ans
Datasheet4 pagesIl y a 13 ans
element14
RS (Formerly Allied Electronics)
Arrow Electronics
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces détachées
TE ConnectivityER74100RJT
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 100ohm, 100V, 5% +/-Tol, 0, 60ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityER74100RJT
VISHAY AC03000001000JAC00 Through Hole Resistor, 100 ohm, Axial Leaded, 3 W,5%, AC Series
TE Connectivity / AMP2-1624235-3
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 100ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 100ohm, 750V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupRSF3WSJT-73-100R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 3W, 100ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Vishay RWM04101000JR15E1 fournies par ses distributeurs.
Axial FIXED RESISTOR RWM 0.217Diax0.472L 5.50mmx12.00mm 3W 100Ohm ±75ppm/C
RESISTOR, WIREWOUND, RES 100 OHMS, PWR-RTG3 W, TOL 5%, AXIAL, VITREOUS ENAMEL
RWM Series Ø 4 x 10 mm 2.6 W 100 Ohm ±5 % ±75 ppm/°C Axial Wirewound Resistor
Res Wirewound 100 Ohm 5% 3W ±75ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole T/R
RESISTOR, WW 3W 5% 100R; Resistance:100ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:2.6W; Voltage Rating:120V dc; Series:RWM; Temperature Coefficient:± 75ppm/°C; Resistor Element Type:Wirewound; Resistor Case Style:4 x 10; SVHC:No SVHC; Case Style:4 x 10; External Length / Height:12mm; Temperature Coeff. +:75ppm/°C; Temperature Coeff. -:75ppm/°C; Tolerance, +:5%; Tolerance, -:5%; Voltage Rating DC:120V; External Width:5.5mm; Max Operating Temperature:350°C; Min Temperature Operating:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +350°C; Power Rating at 25°C:3W