Vishay RW81UR510FB12
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 0.51ohm, 0.7142V, 1% +/-Tol, 90ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
DistributorSKUMinPkg
AvnetRW81UR510FB120100
4d
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay RW81UR510FB12.
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 8 ans
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
1
Resistance
510 mΩ
510 mΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Ceramic
Ceramic
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
90 ppm/°C
90 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Pièces détachées
Res Wirewound 500m Ohm 1% 3/4W ¦90ppm/¦C AXL Thru-
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 0.464ohm, 0.6812V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 0.51ohm, 1.2369V, 1% +/-Tol, 90ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 0.5ohm, 0.7071V, 1% +/-Tol, 90ppm/Cel, Through Hole Mount
G-3-125 .499 1% RW80UR499F S73
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 0.511ohm, 0.7148V, 1% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Vishay RW81UR510FB12 fournies par ses distributeurs.
G-1-125 .51 1% RW81UR510F B12