Vishay RW81U1R00FB12
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 1ohm, 1V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay RW81U1R00FB12.
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 8 ans
_legacy Avnet
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
977
Authorized Distributors
5
Resistance
1 Ω
1 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Ceramic
Ceramic
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2009-09-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Fixed Resistor, Wire Wound, 0.75W, 1ohm, 0.866V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 2.5W, 1ohm, 1.5811V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Vishay RW81U1R00FB12 fournies par ses distributeurs.
Res Wirewound 1 Ohm 1% 1W ±50ppm/C Silicone AXL Bulk
G-1-125 1 1% RW81U1R00F B12
1¦¸ ¡À1% 1W ¡À50ppm/¡æ 7.14mm
1 OHM 1% G-1-125
Resistance:1Ohm; Product Range:Rw Military Series; Power Rating:1W; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case/Package:Axial Leaded; Voltage Rating:-; Resistor Technology:Wirewound; Temperature Coefficient:± 50Ppm/°C; Product Width:-Rohs Compliant: No |Vishay RW81U1R00FB12.