Vishay RW81U1000FB12
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 100ohm, 10V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay RW81U1000FB12.
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 8 ans
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+68.82%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
4,843
Authorized Distributors
6
Resistance
100 Ω
100 Ω
100 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Ceramic
Ceramic
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
20 ppm/°C
20 ppm/°C
20 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2009-09-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Pièces détachées
Stackpole ElectronicsWVM5FB100R
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 100ohm, 350V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Vishay RW81U1000FB12 fournies par ses distributeurs.
RW Series Ø 2.16 x 6.35 mm 100 Ohm ±1 % 1 W ±20 ppm/°C Wirewound Axial Resistor
Res Wirewound 100 Ohm 1% 1W ±20ppm/C Silicone AXL Bulk
100¦¸ ¡À1% 1W ¡À20ppm/¡æ 7.14mm