Vishay RNC50J1000BS
Fixed Resistor, Metal Film, 0.05W, 100ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay RNC50J1000BS.
Newark
Datasheet2 pagesIl y a 23 ans
Datasheet4 pagesIl y a 13 ans
Datasheet26 pagesIl y a 13 ans
Datasheet4 pagesIl y a 13 ans
Datasheet4 pagesIl y a 11 ans
element14 APAC
Farnell
Arrow Electronics
element14
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
1,183
Authorized Distributors
1
Resistance
100 Ω
100 Ω
100 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Axial
Conformal
Conformal
Tolerance
0.1 %
0.1 %
0.1 %
Power Rating
50 mW
50 mW
50 mW
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 100ohm, 300V, 0.1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP9-1879672-7
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 100ohm, 350V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 100ohm, 350V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 100ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMFP-25BRD52-100R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 100ohm, 250V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Vishay RNC50J1000BS fournies par ses distributeurs.
Res Metal Film 100 Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/C 0.001% Conformal AXL Thru-Hole
RESISTOR, METAL FILM, 100 OHM, 100mW, 0.1%
RESISTOR, METAL FILM, 100OHM, 100mW, 0.1; RESISTOR, METAL FILM, 100OHM, 100mW, 0.1%; Resistance:100ohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:100mW; Voltage Rating:200V; Temperature Coefficient:± 25ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film