Vishay RNC50H2261FSRE5
Fixed Resistor, Metal Film, 0.05W, 2260ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay RNC50H2261FSRE5.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 9 ans
New Yorker Electronics
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
3
Resistance
2.26 kΩ
2.26 kΩ
2.26 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Conformal
Conformal
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
50 mW
50 mW
50 mW
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginUSA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2016-09-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 2260ohm, 250V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 2260ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
RES 2.26K OHM 1% 1/8W AXIAL
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 2260ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 2260ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 2370ohm, 300V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Vishay RNC50H2261FSRE5 fournies par ses distributeurs.
Rnc50, +/-50 Ppm, 2.26 Kohm, +/-1%, 0.001 % /1K Hr |Vishay RNC50H2261FSRE5
RES 2.26K OHM 1% 1/10W AXIAL
ERC-50 2.26K 1% T-2 RNC50H2261FS RE5