Vishay RCWE1020R200FKEA
Res Thick Film 1020 200m Ohm 1% 2W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Plastic T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay RCWE1020R200FKEA.
Newark
Datasheet5 pagesIl y a 4 ans
Datasheet2 pagesIl y a 11 ans
Datasheet4 pagesIl y a 10 ans
element14 APAC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+66.44%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
11,209
Authorized Distributors
6
Resistance
200 mΩ
200 mΩ
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
2 W
2 W
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2016-02-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
PanasonicERJ-B1CJR20U
Res Thick Film 2010 0.2 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Descriptions
Descriptions de Vishay RCWE1020R200FKEA fournies par ses distributeurs.
Avnet Japan
Res Thick Film 1020 0.2 Ohm 1% 2W ±100ppm/C Sulfur Resistant Wide Terminal SMD Automotive T/R
THICK FILM LOW VALUE 1020 0.2 OHM 2W 1% 100 PPM SMD
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 2W, 0.2ohm, 0.6325V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1020
RESISTOR, CURRENT SENSE, 0R2, 1%, 1020; Resistance: 200mohm; Product Range: RCWE Series; Resistor Case / Package: 1020 ^2550 Metric]; Power Rating: 2W; Resistance Tolerance: ± 1%; Resistor Technology: Thick Film; Product Lengt