Vishay RCG12064R70JNEA
SMD Chip Resistor, 4.7 Ohm, ± 5%, 250 mW, 1206 [3216 Metric], Thick Film, General Purpose
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay RCG12064R70JNEA.
Tendance sur 3 mois:
-0.98%
Stock
39,252
Authorized Distributors
4
Resistance
4.7 Ω
4.7 Ω
4.7 Ω
Case/Package
1206
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2013-03-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Res Thick Film 1206 4.7 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 4.7 Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupRC1206JR-074R7L
250mW Thick Film Resistors 200V ±5% ±200ppm/℃ 4.7Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Resistor Thick Film 1206 4.7 Ohm 5% 1/4 Watt ±200ppm °C Surface Mount Paper Tape and Reel
Yageo GroupRC1206JR-134R7L
Res Thick Film 1206 4.7 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Epoxy Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 4.3ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Descriptions
Descriptions de Vishay RCG12064R70JNEA fournies par ses distributeurs.
Res, 4R7, 5%, 0.25W, 1206, Thick Film Rohs Compliant: Yes |Vishay RCG12064R70JNEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 4.7ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res Thick Film 1206 4.7Ohm 1/4W Molded Paper T/R