Vishay RCG12061R00FKEA
RCG Series 1206 1 Ohm 0.25 W ±1 % ±100 ppm/°C Surface Mount Thick Film Resistor
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay RCG12061R00FKEA.
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 3 ans
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+13.08%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Symbole
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Authorized Distributors
6
Resistance
1 Ω
1 Ω
1 Ω
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2013-03-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
Res Thick Film 1206 1 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
250mW Thick Film Resistors 300V ±1% ±100ppm/℃ 1Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1206FR-101RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 1ohm, 200V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res Thick Film 1206 1.1 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Yageo GroupRC1206FR-071RL
Thick Film Resistors – SMD; YAGEO; RC1206FR-071RL; 1 Ohm; 1206; 1 %; Thick Film
Yageo GroupAC1206FR-071RL
Res Thick Film 1206 1 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Descriptions
Descriptions de Vishay RCG12061R00FKEA fournies par ses distributeurs.
Res Thick Film 1206 1 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Conformal Coated Pad SMD T/R
Res, 1R, 1%, 0.25W, 1206, Thick Film Rohs Compliant: Yes |Vishay RCG12061R00FKEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 1ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res Thick Film 1206 1Ohm 1/4W Molded Paper T/R
1206 (3216Metric) 1206 RCG 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 1Ohms ±100ppm/C