Vishay PTN0805E1003BST1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.2W, 100000ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay PTN0805E1003BST1.
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 2 ans
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-50.03%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
43,272
Authorized Distributors
6
Resistance
100 kΩ
100 kΩ
100 kΩ
Case/Package
Tolerance
0.1 %
0.1 %
0.1 %
Power Rating
200 mW
200 mW
200 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Pièces détachées
Res Thick Film 1206 100K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
TE Connectivity6-1879022-1
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 100000ohm, 500V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 4122
62.5mW Thick Film Resistors ±1% ±100ppm/℃ 100kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
MulticompMCRE000188
Res Thick Film 0201 100K Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
MulticompMCRE000189
Res General Purpose Thick Film 0201 110k Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded Paper T/R
TE ConnectivitySMF591KJT
Fixed Resistor, Metal Film, 5W, 91000ohm, 500V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 5329
Descriptions
Descriptions de Vishay PTN0805E1003BST1 fournies par ses distributeurs.
Res Thin Film 0805 100K Ohm 0.1% 0.2W(1/5W) ±25ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R
PTN0805 25PPM 100K Ohms 0.1% Thin Film Resistor
0805 (2012Metric) 0805 PTN 0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm 0.2W 1/5W 100kOhms ±25ppm/C
RES 100K OHM 0.1% 1/5W 0805 / 100 kOhms ±0.1% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive Thin Film
RES, 100K, 0.2W, 100V, THIN FILM, 0805; Resistance:100kohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:200mW; Resistor Case / Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thin Film; Resistor Type:Precision; Product Range:PTN SeriesRoHS Compliant: Yes