Vishay PTN0603H1001BST1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.15W, 1000ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay PTN0603H1001BST1.
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 2 ans
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
3
Resistance
1 kΩ
1 kΩ
1 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
0.1 %
0.1 %
0.1 %
Power Rating
150 mW
150 mW
150 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
TE ConnectivityRP73PF1J1K0BTDF
Fixed Resistor, Thin Film, 0.166W, 1000ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
TE ConnectivityRP73PF1J1K05BTDF
Res Thin Film 0603 1.05K Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/°C Molded SMD Paper T/R
TE ConnectivityRP73PF1J1K1BTDF
Res Thin Film 0603 1.1K Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Res Thin Film 0603 1K Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Descriptions
Descriptions de Vishay PTN0603H1001BST1 fournies par ses distributeurs.
PTN Series 0603 150 mW 1 kOhms 0.1 % 50 PPM Commercial Thin Film Chip Resistor
PTN0603 50PPM 1K 0.1% S T1 e1
1K OHM .1% 50PPM 1/6W