Vishay PTN0603E24R9BST1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.15W, 24.9ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay PTN0603E24R9BST1.
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 2 ans
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-4.93%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
6
Resistance
24.9 Ω
24.9 Ω
Case/Package
0603
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
150 mW
150 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginUSA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-02-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Thick Film Chip Resistor 0402 SMD 24.9 Ohm 1% 0.063W(1/16W) 100ppm/C
MulticompMCRE000102
Res Thick Film 0201 27 Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/°C Epoxy Pad SMD Automotive T/R
MulticompMCRE000101
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 24ohm, 25V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0201
TE ConnectivitySMW527RJT
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 27ohm, 500V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 5329
Descriptions
Descriptions de Vishay PTN0603E24R9BST1 fournies par ses distributeurs.
Res Thin Film 0603 24.9 Ohm 0.1% 3/20W 25ppm/C Molded SMD SMD T/R
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR PTN 0.064Lx0.032W 1.63mmx0.81mm 0.15W 24.9Ohm ±25ppm/C
RES, 24R9, 0.15W, 75V, THIN FILM, 0603; Resistance:24.9ohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:150mW; Resistor Case / Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thin Film; Resistor Type:Precision; Product Range:PTN SeriesRoHS Compliant: Yes