Vishay PR02000204709JA100
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 47ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay PR02000204709JA100.
Newark
Burklin Elektronik
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+15.08%
Resistance
47 Ω
47 Ω
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
2 W
2 W
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
Introduction Date2006-08-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Pièces détachées
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 47ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSF2JT47R0
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 47ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE ConnectivityRR02J47RTB
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 47ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 47ohm, 500V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF1JT47R0
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 47ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP5-1879350-7
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 47ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Vishay PR02000204709JA100 fournies par ses distributeurs.
PR02 SERIES AXIAL METAL FILM RESISTOR 47OHMS +/-5% 2W +/-250PPM/DEGC
PR02 Series Ø3.9 x 10 mm 2 W 47 Ohm ±5 % ±250 ppm/K Metal Film Leaded Resistor
Res Metal Film 47 Ohm 5% 2W ±250ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Avnet Japan
Vishay PR02000204709JA100 47r 5% 2W Metal Film Resistor Box 1000
RES, 47R, 2W, 500V, METAL FILM, AXIAL;
RES, 47R, 2W, 500V, METAL FILM, AXIAL; Resistance:47ohm; Product Range:PR02 Series; Power Rating:2W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case / Package:Axial Leaded; Voltage Rating:500V; Resistor Technology:Metal Film RoHS Compliant: Yes