Vishay PR02000203009JA100
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 30ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay PR02000203009JA100.
IHS
Datasheet19 pagesIl y a 2 ans
X-ON
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-3.81%
Stock
7,078
Authorized Distributors
6
Resistance
30 Ω
30 Ω
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
2 W
2 W
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIndia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2006-08-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
TE Connectivity / AMP4-1879352-8
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 30ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF1JT30R0
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 30ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 33ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 27ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF2JT27R0
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 27ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE ConnectivityROX2SJ27R
Through Hole Resistor, Rox Series, 27 Ohm, 2 W, 5%, 350 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
Descriptions
Descriptions de Vishay PR02000203009JA100 fournies par ses distributeurs.
Res Metal Film 30 Ohm 5% 2W ±250ppm/C Conformal Coated AXL Automotive Ammo
Resistor: power metal; THT; 3.9x12mm; 30Ohm; +-5%; 2W; 250ppm/ deg.C
RES MTLFLM 30R OHM 2W 5% A1
RES 30 OHM 5% 2W AXIAL
PR02 5% A1 30R
Resistor 2W 30Ohm 5 %
30¦¸ ¡À5% 2W ¡À250ppm/¡æ 12mm