Vishay PR02000203001JA100
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 3000ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay PR02000203001JA100.
Stock
27,000
Authorized Distributors
4
Resistance
3 kΩ
3 kΩ
Conformal
Axial
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
2 W
2 W
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIndia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2006-08-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Stackpole ElectronicsRSMF2JT3K00
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 3000ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 2700ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 3300ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1.3W, 3300ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF12JT3K00
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.5W, 3000ohm, 350V, 5% +/-Tol, -400,0ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF14JT3K00
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.25W, 3000ohm, 350V, 5% +/-Tol, -400,0ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Vishay PR02000203001JA100 fournies par ses distributeurs.
Res Metal Film 3K Ohm 5% 2W ±250ppm/C Conformal Coated AXL Automotive Ammo
PR02000203001JA100 RES 2W 3K 5% AM 3.9X10
Resistor Dimensions body ø x L: 3.9 x 12 mm Dimensions, wire connections ø x L: 0.8 x 24 mm Temperature range: -55 ... 155 °C Housing type: Axial No. per ammo pack: 1000 Resistor type: Metal Film Resistor Width, band: 65 mm Power Rating: 2 W Rated voltage: 500 V Resistance: 3 kOhm