Vishay PR02000201303JA100
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 130000ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay PR02000201303JA100.
IHS
Datasheet19 pagesIl y a 2 ans
Future Electronics
Stock
12,000
Authorized Distributors
4
Resistance
130 kΩ
130 kΩ
Conformal
Axial
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
2 W
2 W
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Pièces détachées
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 130000ohm, 750V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 120000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1625890-7
Through Hole Resistor, Rox Series, 120 Kohm, 2 W, 5%, 350 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
Stackpole ElectronicsCF14JT130K
Res Carbon Film 130K Ohm 5% 0.25W(1/4W) -850ppm/°C to 0ppm/°C Conformal AXL T/R
TE ConnectivityROX1SJ120K
Through Hole Resistor, Rox Series, 120 Kohm, 1 W, 5%, 350 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 120000ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Vishay PR02000201303JA100 fournies par ses distributeurs.
Res Metal Film 130K Ohm 5% 2W ±250ppm/C Conformal Coated AXL Automotive Ammo
PR02 5% A1 130K
Resistor: power metal; THT; 3.9x12mm; 130kOhm; +-5%; 2W; 250ppm/ deg.C
Resistor 2 W ± 5 %