Vishay PR02000201100JR500
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 110ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay PR02000201100JR500.
IHS
Datasheet19 pagesIl y a 2 ans
Farnell
X-ON
Newark
Arrow Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-1.20%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
95,515
Authorized Distributors
6
Resistance
110 Ω
110 Ω
Mount
Through Hole
Case/Package
Conformal
Conformal
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
2 W
2 W
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIndia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2007-10-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Stackpole ElectronicsRSMF2JT100R
RSMF FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±200ppm/C 100Ohm 2W
Stackpole ElectronicsRSF2JT100R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 100ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF2JT120R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 120ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 100ohm, 500V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1625888-1
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 100ohm, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR200J100R
100 Ohms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Carbon Film
Descriptions
Descriptions de Vishay PR02000201100JR500 fournies par ses distributeurs.
Res Metal Film 110 Ohm 5% 2W ±250ppm/C Conformal Coated AXL Automotive AEC-Q200 T/R
PR02 Series Ø3.9 x 10 mm 2 W 110 Ohm ±5 % ±250 ppm/K Metal Film Leaded Resistor
Resistor;Metal Film;Res 110 Ohms;Pwr-Rtg 2 W;Tol 5%;Axial;Ceramic Housed | BC Components / Vishay PR02000201100JR500
Axial FIXED RESISTOR PR02 0.154Diax0.394L 3.90mmx10.00mm 2W 110Ohm ±250ppm/C
RESISTOR, METAL FILM, 110 OHM, 2 W, ± 5%; Resistance:110ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:2W; Voltage Rating:500V; Temperature Coefficient:± 250ppm/K; Resistor Element Material:Metal Film; Termination Type:Axial Leaded