Vishay PR02000201009JR500
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 10ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay PR02000201009JR500.
IHS
Datasheet19 pagesIl y a 2 ans
JRH Electronics
Newark
Farnell
element14 APAC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-37.01%
Resistance
10 Ω
10 Ω
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
2 W
2 W
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
Introduction Date2006-08-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Pièces détachées
Stackpole ElectronicsRSMF2JT10R0
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 10ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSF2JT10R0
Yageo GroupFMP200JT-52-10R
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 10ohm, 500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE Connectivity1625890-6
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 10ohm, 350V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR200J10R
10 Ohms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Carbon Film
TE Connectivity1625890-6
Descriptions
Descriptions de Vishay PR02000201009JR500 fournies par ses distributeurs.
METAL FILM 10 OHM RESISTOR, 2 W @ +70 C,+/- 5%, 500 VDC (MAX.), AXIAL LEADED
Metal Film Resistors 10Ω 2W ±250ppm/℃ ±5% Plugin,D3.9xL10mm Through Hole Resistors ROHS
PR02 Series Ø3.9 x 10 mm 2 W 10 Ohm ±5% ±250 ppm/K Metal Film Leaded Resistor
Res Mtlflm 10 Ohm 5% 2W 250Ppm/ C Axl Th Rohs Compliant: Yes
Axial FIXED RESISTOR PR02 0.154Diax0.394L 3.90mmx10.00mm 2W 10Ohm 卤250ppm/C
Res Metal Film 10 Ohm 5% 2W ±250ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole T/R
Avnet Japan
RES 10 OHM 2W 5% AXIAL / 10 Ohms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200, Flame Retardant Coating, Fusible, Safety Metal Film
RESISTOR, METAL FILM, 10 OHM, 2 W, ± 5%;; RESISTOR, METAL FILM, 10 OHM, 2 W, ± 5%; Resistance:10ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:2W; Voltage Rating:500V; Temperature Coefficient:± 250ppm/K; Resistor Element Material:Metal Film; Filter Terminals:Axial Leaded