Vishay PR01000105603JR500
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 560000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay PR01000105603JR500.
IHS
Datasheet19 pagesIl y a 2 ans
element14 APAC
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-19.67%
Stock
40,693
Resistance
560 kΩ
560 kΩ
560 kΩ
Case/Package
Axial
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
250 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIndia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2005-12-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Pièces détachées
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 560000ohm, 1600V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP5-1879351-6
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 560000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityROX1SJ560K
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 560000ohm, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 510000ohm, 1600V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupFMP200JR-52-560K
Ultra Miniature Style Metal Film Resistor 560kOhm 2W 5% Axial T/R
Descriptions
Descriptions de Vishay PR01000105603JR500 fournies par ses distributeurs.
Res Metal Film 560K Ohm 5% 1W ±250ppm/C Conformal Coated AXL Automotive T/R
Axial FIXED RESISTOR PR01 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 1W 560kOhm ±250ppm/C
Resistor;Metal Film;Res 560 Kilohms;Pwr-Rtg 1 W;Tol 5%;Axial;Ceramic Housed | BC Components / Vishay PR01000105603JR500
Resistor Axial metal film 1W 560K