Vishay PR01000105109JA100
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 51ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay PR01000105109JA100.
IHS
Datasheet19 pagesIl y a 2 ans
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-6.31%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
24,270
Authorized Distributors
6
Resistance
51 Ω
51 Ω
Mount
Through Hole
Case/Package
Conformal
Conformal
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIndia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2005-12-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Stackpole ElectronicsRSMF1JT51R0
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 51ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 51ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF1JT56R0
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 56ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF1JT47R0
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 47ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP5-1879350-7
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 47ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 51ohm, 500V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Vishay PR01000105109JA100 fournies par ses distributeurs.
Res Metal Film 51 Ohm 5% 1W ±250ppm/C Conformal Coated AXL Automotive Ammo
PR01 SERIES AXIAL METAL FILM RESISTOR 51OHMS +/-5% 1W +/-250PPM/DEGC
Res, 51Ohm, 5%, 1W, Axial Rohs Compliant: Yes |Vishay PR01000105109JA100