Vishay PR01000103302JA500
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 33000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay PR01000103302JA500.
IHS
Datasheet19 pagesIl y a 2 ans
RS (Formerly Allied Electronics)
Arrow Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+8.37%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Stock
97,006
Resistance
33 kΩ
33 kΩ
33 kΩ
Conformal
Axial
Axial
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
250 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 33000ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSF2JT33K0
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 33000ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE ConnectivityROX1SJ33K
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 33000ohm, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF3JT33K0
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 3W, 33000ohm, 500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 33000ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 33000ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Vishay PR01000103302JA500 fournies par ses distributeurs.
Res Metal Film 33K Ohm 5% 1W ±250ppm/C Conformal Coated AXL Automotive Ammo
PR01 SERIES AXIAL METAL FILM RESISTOR 33KOHMS +/-5% 1W +/-250PPM/DEGC
PR01 Series Ø2.5 x 6.5 mm 1 W 33 kOhm ±5 % ±250 ppm/K Metal Film Leaded Resistor
RES MTLFLM 33K OHM 5% 1W 250PPM/ C AXL TH
RESISTOR, 33K, 1W, METAL FILM, AXIAL; Resistance:33kohm; Product Range:PR01 Series; Power Rating:1W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case / Package:Axial Leaded; Voltage Rating:350V; Resistor Technology:Metal Film RoHS Compliant: Yes