Vishay PR01000101003JR500
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 100000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay PR01000101003JR500.
IHS
Datasheet19 pagesIl y a 2 ans
Newark
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+17.38%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Stock
77,967
Resistance
100 kΩ
100 kΩ
100 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
250 ppm/°C
Introduction Date2005-12-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Pièces détachées
Stackpole ElectronicsRSF1JT100K
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 100000ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSF2JT100K
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 100000ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 100000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity1623925-1
Through Hole Carbon Film Resistor, Cfr Series, 100 Kohm, 1 W, - 5%, 500 V, Axial Leaded
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 100000ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 100000ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Vishay PR01000101003JR500 fournies par ses distributeurs.
RESISTOR, METAL FILM, RES 100 KILOHMS, PWR-RTG 1 W, TOL 5%,AXIAL, CERAMIC HOUSED
Res Metal Film 100K Ohm 5% 1W ±250ppm/C Conformal Coated AXL Automotive T/R
PR01 Series Ø2.5 x 6.5 mm 1 W 100 kOhm ±5% ±250 ppm/K Metal Film Leaded Resistor
Axial FIXED RESISTOR PR01 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 1W 100kOhm 卤250ppm/C
RES MTLFLM 100K OHM 5% 1W 250PPM/ C AXL TH
RESISTOR, METAL FILM, 100 KOHM, 1 W, ± 5; RESISTOR, METAL FILM, 100 KOHM, 1 W, ± 5%; Resistance:100kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:1W; Voltage Rating:350V; Temperature Coefficient:± 250ppm/K; Resistor Element Material:Metal Film; Filter Terminals:Axial Leaded