Vishay PR01000101000JA500
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 100ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay PR01000101000JA500.
IHS
Datasheet19 pagesIl y a 2 ans
Burklin Elektronik
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-7.36%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
100 Ω
100 Ω
100 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Conformal
Conformal
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
250 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIndia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2005-12-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Pièces détachées
Stackpole ElectronicsRSMF1JT100R
RSMF FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±200ppm/C 100Ohm 1W
Stackpole ElectronicsRSF1JT100R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 100ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Vishay WK202070A1000J2200 Metal film resistor 100 Ω Axial lead 1 W 5%
Stackpole ElectronicsRSMF2JT100R
RSMF FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±200ppm/C 100Ohm 2W
Yageo GroupKNP100JT-52-100R
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 100ohm, 10V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupKNP100JT-73-100R
Descriptions
Descriptions de Vishay PR01000101000JA500 fournies par ses distributeurs.
Res Metal Film 100 Ohm 5% 1W ±250ppm/C Conformal Coated AXL Automotive Ammo Pack
PR01 Series Ø2.5 x 6.5 mm 1 W 100 Ohm ±5 % ±250 ppm/K Metal Film Leaded Resistor
Axial FIXED RESISTOR PR01 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 1W 100Ohm ±250ppm/C
Metal film resistor, 100 Ω, 1 W, ±5 %, PR01000101000JA500