Vishay P11S1V0FLSY00502KA
Linear Cermet Potentiometer W/6MM Dia.shaft, 5 Kohm, +/-10%, 1W, +/-150PPM/C, Pmnt
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay P11S1V0FLSY00502KA.
element14 APAC
Datasheet15 pagesIl y a 9 ans
Newark
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+247%
Pièces détachées
Potentiometer, Cermet, 1W, 5000ohm, 10% +/-Tol, 150ppm/Cel, 1 Turn(s)
Potentiometer, Cermet, 1W, 5000Ohm, 10% +/-Tol, 150Ppm/Cel, 1 Turn(S) |Bourns 53CAA-E28-A13L
Potentiometer, Cermet, 1W, 5000ohm, 10% +/-Tol, 1 Turn(s)
Potentiometer, Cermet, 0.1W, 5000ohm, 22.4V, 10% +/-Tol, 150ppm/Cel, 1 Turn(s)
Res Cermet POT 5K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 16mm (16 X 24.5mm) Solder Lug Panel Mount Bulk
Descriptions
Descriptions de Vishay P11S1V0FLSY00502KA fournies par ses distributeurs.
Potentiometer, Cermet, 1W, 5000ohm, 70.7V, 10% +/-Tol, 1 Turn(s)
Res Cermet POT 5K Ohm 10% 1W 1(Elec)/1(Mech)Turn 6mm (36.1 X 12.5 X 13.1mm) Solder Lug Panel Mount Box
Avnet Japan
Cermet Potentiometer Mono Lin 5K
P11S 1 V 0 FL S Y00 5K 10% A e3
5K¦¸ ¡À10% 1W ¡À150ppm/¡æ 13mm*12.5mm*18mm
POTENTIOMETER, 5K LINEAR; Track Resistance:5kohm; Track Taper:Linear; No. of Turns:1; Shaft Diameter:6mm; Shaft Length - Metric:25mm; Resistance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:350V; Power Rating:1W; Potentiometer Mounting:Panel; No. of Gangs:1; Adjustment Type:Side; SVHC:No SVHC (18-Jun-2012); Contact Resistance Variation -:2%; Electrical Angular Rotation Tolerance +:10°; Electrical Angular Rotation Tolerance -:10°; End Resistance:2ohm; External Depth:11.1mm; External Length / Height:13mm; External Width:12.5mm; Full Power Rating Temperature:70°C; Insulation Resistance:100ohm; Mechanical Angular Rotation Tolerance +:5°; Mechanical Angular Rotation Tolerance -:5°; Mounting Type:Panel; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Proof Voltage:1500V; Resistance:5kohm; Resistor Element Material:Variable Rotary Cermet; Rotation Electrical Angle:270°; Rotation Mechanical Angle:300°; Series:P11; Temperature Coeff. +:150ppm/°C