Vishay MRS25000C4703FCT00
Through Hole Resistor, 470 kohm, MRS25 Series, 600 mW, 1%, Axial Leaded, 350 V
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay MRS25000C4703FCT00.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 9 ans
element14 APAC
Newark
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+10.21%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
6,403
Authorized Distributors
6
Resistance
470 kΩ
470 kΩ
470 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Conformal
Conformal
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
600 mW
600 mW
600 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 470000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR1F470K
TE Connectivity 1622485-1 Metal Film Resistor 470K Ohm 1 Percent Through Hole
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 470000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 475000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0207FTE52-510K
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 510000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0207FTE52-499K
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 499000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Vishay MRS25000C4703FCT00 fournies par ses distributeurs.
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 470kOhm 0.6W
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 470000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Metal Film Resistors 470kΩ 600mW ±50ppm/℃ ±1% Plugin,D2.5xL6.5mm Through Hole Resistors ROHS
MRS25 SERIES AXIAL THIN FILM RESISTOR 470KOHMS +/-1% 0.6W +/-50PPM/DEGC
RES, 470K, 1%, 600MW, AXIAL, METAL FILM
Metal Film Resistors - Through Hole .6watt 470Kohms 1%
Resistor, 470K, 1%, 600MW, AXIAL, METAL FILM; Resistance:470kohm; Product Range:MRS25 Series; Power Rating:600mW; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case Style:Axial Leaded; Voltage Rating:350V; Resistor Element Material:Metal Film; Temperature Coefficient:± 50ppm/K; Automotive Qualification Standard:-; SVHC:No SVHC (15-Jan-2019); Body Diameter:2.5mm; Box Quantity:1000; External Length / Height:7mm; Full Power Rating Temperature:70°C; Lead Diameter:0.6mm; Lead Length:26mm; No. of Pins:2Pins; Operating Temperature Max:155°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Resistor Mounting:Through Hole; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Tolerance +:1%; Tolerance -:1%; Voltage Rating V DC:350V