Vishay MRS25000C3243FCT00
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 324000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay MRS25000C3243FCT00.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 9 ans
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-1.04%
Stock
14,334
Authorized Distributors
3
Resistance
324 kΩ
324 kΩ
324 kΩ
Case/Package
Axial
Axial
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
600 mW
600 mW
600 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Introduction Date2007-10-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions de Vishay MRS25000C3243FCT00 fournies par ses distributeurs.
RES 324K OHM 0.6W 1% AXIAL
324K¦¸ ¡À1% 600mW ¡À50ppm/¡æ 6.5mm
MRS25-50 1% CT 324K
RESISTOR, MRS25 1% 324K; Resistance:324kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:600mW; Voltage Rating:350V; Series:MRS25; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film; No. of Pins:2; Body Diameter:2.5mm; Box Quantity:1000; External Length / Height:7mm; Full Power Rating Temperature:70°C; Lead Diameter:0.6mm; Lead Length:26mm; Operating Temperature Max:155°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Package / Case:Axial; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Tolerance +:1%; Tolerance -:1%; Voltage Rating VDC:350V