Vishay MRS25000C2708FC100
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 2.7ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay MRS25000C2708FC100.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 9 ans
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
4,742
Authorized Distributors
5
Resistance
2.7 Ω
2.7 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Conformal
Conformal
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
600 mW
600 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginCzechia, India
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2008-07-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 2.7ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR1F2R7
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 2.7ohm, 350V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR50J2R7
Fixed Resistor, Thin Film, 0.5W, 2.7ohm, 350V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityROX1SJ2R7
ROX Neohm FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±350ppm/C 2.7Ohm 1W
Stackpole ElectronicsRSMF1JT2R70
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 2.7ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF14JB2R70
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.25W, 2.7ohm, 350V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Vishay MRS25000C2708FC100 fournies par ses distributeurs.
Res Thin Film 2.7 Ohm 1% 0.6W ±50ppm/°C Conformal Coated AXL Ammo Pack
2.7¦¸ ¡À1% 600mW ¡À50ppm/¡æ 6.5mm