Vishay MRS25000C2498FC100
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 2.49ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay MRS25000C2498FC100.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 9 ans
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Stock
96,000
Authorized Distributors
5
Resistance
2.49 Ω
2.49 Ω
Case/Package
Axial
Conformal
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
600 mW
600 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Introduction Date2008-07-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 2.37ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 2.7ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 2.67ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 2.26ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSF1FT2R43
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 2.43ohm, 350V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
TE ConnectivityRR03J2R7TB
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 2.7ohm, 750V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Vishay MRS25000C2498FC100 fournies par ses distributeurs.
Res Thin Film 2.49 Ohm 1% 0.6W ±50ppm/C AXL Ammo