Vishay MRS25000C2008FRP00
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 2ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay MRS25000C2008FRP00.
Newark
Datasheet4 pagesIl y a 9 ans
Datasheet3 pagesIl y a 12 ans
element14 APAC
Farnell
element14
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.27%
Stock
17,995
Authorized Distributors
5
Resistance
2 Ω
2 Ω
Case/Package
Axial
Conformal
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
600 mW
600 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Introduction Date2008-07-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 2ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTD2R00
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 2ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCFM12JT2R00
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.5W, 2ohm, 350V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCFM14JT2R00
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.25W, 2ohm, 250V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupCFR-50JB-52-2R
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.5W, 2ohm, 350V, 5% +/-Tol, -500,350ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupCFR-25JR-52-2R2
Axial FIXED RESISTOR CFR 0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm 0.25W 1/4W 2.2Ohm -350/ +500ppm/C
Descriptions
Descriptions de Vishay MRS25000C2008FRP00 fournies par ses distributeurs.
Axial FIXED RESISTOR MRS25 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 0.6W 2Ohm ±50ppm/C
RESISTOR, METAL ALLOY, 2 OHM, 1%; Resistance: 2ohm; Product Range: MRS25 Series; Power Rating: 600mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Resistor Case Style: Axial Leaded; Voltage Rating: 350V; Resistor Element Type
RESISTOR, METAL ALLOY, 2 OHM, 1%; Resist; RESISTOR, METAL ALLOY, 2 OHM, 1%; Resistance:2ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:600mW; Temperature Coefficient:± 50ppm/K; Resistor Element Material:Metal Film; Leaded Process Compatible:Yes; No. of Pins:2