Vishay MRS25000C1808FC100
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 1.8ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay MRS25000C1808FC100.
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-50.00%
Stock
2,000
Authorized Distributors
4
Resistance
1.8 Ω
1.8 Ω
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
600 mW
600 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginCzechia, India
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2008-07-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 1.8ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMFR50SFTE52-1R8
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 1.8ohm, 300V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 1.87ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 1.8ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTD1R82
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 1.82ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMFR-25FRF52-1R65
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 1.65ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Vishay MRS25000C1808FC100 fournies par ses distributeurs.
RES 1.8 OHM 0.6W 1% AXIAL
Res Thin Film 1.8 Ohm 1% 0.6W ±50ppm/C AXL Ammo