Vishay MRS25000C1623FC100
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 162000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay MRS25000C1623FC100.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 9 ans
TME
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
Restocked
Stock
4,000
Authorized Distributors
5
Resistance
162 kΩ
162 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
600 mW
600 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Pièces détachées
Yageo GroupMF0207FTE52-162K
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 162000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 162000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 150000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR1F150K
150 kOhms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 160000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0207FTE52-150K
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 150000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Vishay MRS25000C1623FC100 fournies par ses distributeurs.
162 KOhms ±1% 0.6 W Axial Through Hole Professional Thin Film MELF Resistor
RES 162K OHM 0.6W 1% AXIAL
MRS25-50 1% C1 162K
162K¦¸ ¡À1% 600mW ¡À50ppm/¡æ 6.5mm