Vishay MRS16000C6801FC100
MRS16 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 6.8kOhm 0.4W
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay MRS16000C6801FC100.
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-4.99%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
6,029
Authorized Distributors
5
Resistance
6.8 kΩ
6.8 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Conformal
Conformal
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
400 mW
400 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Pièces détachées
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 6.8kOhm 0.6W
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 6800ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR1F6K8
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 6800ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 6800ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0207FTE52-6K8
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 6800ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMFR-25FTE52-6K8
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 6800ohm, 250V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Vishay MRS16000C6801FC100 fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Thin Film, 0.4W, 6800ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Vishay MRS16000C6801FC100 6k8 1% 0.4W Mf Resistor - Pack of 1000
Res Thin Film 6.8K Ohm 1% 0.4W ±50ppm/C Conformal AXL Ammo Pack
6.8K¦¸ ¡À1% 400mW ¡À50ppm/¡æ 3.6mm*1.6mm