Vishay MRS16000C3301FC100
Resistor, 3.3 kOhm, 1%, 400 mW, Axial Leaded, Metal Film (Thin Film), Professi
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay MRS16000C3301FC100.
Newark
Datasheet4 pagesIl y a 9 ans
Datasheet4 pagesIl y a 9 ans
TME
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-15.73%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
59,158
Authorized Distributors
6
Resistance
3.3 kΩ
3.3 kΩ
3.3 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Conformal
Conformal
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
400 mW
400 mW
400 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Introduction Date2009-09-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 3300ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Metal Film Resistors 3.3kΩ 600mW ±50ppm/℃ ±1% Plugin,D2.5xL6.5mm Through Hole Resistors ROHS
Yageo GroupMF0207FTE52-3K3
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 3300ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0207FRE52-3K3
Yageo GroupMFR-25FTE52-3K3
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 3300ohm, 250V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Vishay MRS16000C3301FC100 fournies par ses distributeurs.
MRS16 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 3.3kOhm 0.4W
Fixed Resistor, Thin Film, 0.4W, 3300ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Res Thin Film 3.3K Ohm 1% 2/5W ±50ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Avnet Japan
Resistor Dimensions body ø x L: 1.9 x 3.4 mm Resistance technical notation: 3K3 Resistor type: Metal Film Resistor Power Rating: 400 mW Rated voltage: 200 V Resistance: 3.3 kOhm