Vishay MRS16000C3300FC100
Fixed Resistor, Thin Film, 0.4W, 330ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay MRS16000C3300FC100.
Newark
Datasheet4 pagesIl y a 9 ans
Datasheet4 pagesIl y a 9 ans
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-36.11%
Stock
53,596
Authorized Distributors
6
Resistance
330 Ω
330 Ω
330 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
400 mW
400 mW
400 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Introduction Date2010-05-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 330ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 330ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0207FTE52-330R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 330ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0204FTE52-330R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 330ohm, 250V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR1F330R
LR Neohm FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 330Ohm 0.6W
Descriptions
Descriptions de Vishay MRS16000C3300FC100 fournies par ses distributeurs.
Axial FIXED RESISTOR MRS16 0.063Diax0.142L 1.60mmx3.60mm 0.4W 330Ohm ±50ppm/C
Res Thin Film 330 Ohm 1% 2/5W ±50ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Avnet Japan
Resistor Dimensions body ø x L: 1.9 x 3.4 mm Resistance technical notation: 330R Resistor type: Metal Film Resistor Power Rating: 400 mW Rated voltage: 200 V Resistance: 330 Ohm