Vishay MRS16000C2702FC100
Fixed Resistor, Thin Film, 0.4W, 27000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay MRS16000C2702FC100.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 9 ans
TME
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
2,000
Authorized Distributors
4
Resistance
27 kΩ
27 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Conformal
Conformal
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
400 mW
400 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2009-09-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Pièces détachées
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 27000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 27000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 27kOhm 0.6W
TE ConnectivityLR1F27K
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 27000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0207FTE52-27K
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 27000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMFR-25FTE52-27K
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 27000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Vishay MRS16000C2702FC100 fournies par ses distributeurs.
Res Thin Film 27K Ohm 1% 0.4W ±50ppm/C Conformal Coated AXL Ammo
RES METAL ALLOY 27K OHM 1% 2/5W 50PPM/ C AXL TH
MRS16-50 1% C1 27K
27K OHM 1% .4W